چکه سقف دستشویی میتواند برای همسایه پایین مشکل ساز شود، که هرچه زودتر باید جهت رفع چکه و نم سقف توالت باید اقدام شود.
شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که همسایه طبقه پایین شما از نشت سقف توالت به طبقه پایین شما را آگاه کند.

بعد از برسی بیشتر متوجه میشوید که مشکل و منشاء نشت از دستشویی شما به دست می آید. نگران نباشید این مشکل اغلب اوقات بدون نیاز به نیروی متخصص لوله کش رفع میشود. که ما در این مقاله جهت برسی های اولیه توسط خود شما توضیحاتی داده ایم.

ولی چنانچه به هر دلیلی موفق به پیدا کردن نشتی آب نشدید، میتوانید از خدمات تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه استفاده کنید. شما میتوانید جهت راهنمایی های تلفنی و دریافت جواب سوالات خود در زمینه نشتی لوله های آب لوله با ما تماس بگیرید.

چکه سقف دستشویی توالت

جلوگیری از چکه سقف


نشت سقف از دستشویی طبقه بالا ممکن است خود را به عنوان نقاط مرطوب (نم زدگی) به آرامی در حال گسترش در سقف شما نشان دهد،یا ممکن است به صورت قطره های مداوم یا موقتی ظاهر شود.


این یک مشکل جدی است و باید جهت رفع مشکل اقدام فوری انجام شود. پیش از اقدام به رفع نشت سقف توالت، اولین چیزی که باید بفهمید چه چیزی باعث ایجاد نشت آب می شود.

نشت مداوم آب که مدت طولانی در حال نشتی بوده است می تواند به سقف آسیب جدی وارد کند، در صورتی که سریعا رفع نشود می تواند به یک ریزش سقف تبدیل شود.

دلایل چکه سقف دستشویی


دلایل مختلفی وجود دارد که سقف توالت شما می تواند نشت کند.
برخی از این دلایل موارد زیر را شامل می شوند:

 1. نشت سرویس بهداشتی شما ممکن است در اثر نشتی در توالت طبقه بالا شما ایجاد شود. نشت سرویس بهداشتی معمولاً نتیجه نوعی شکستن و ازبین رفتن عایق کف سرویس می باشد. که باعث نفوذ آب به طبقه پایین می شود. شاید متوجه معیوب بودن عایق نشده باشید، اما هر بار که توالت را شستشو می دهید، باعث شده اید که آب از کف سرویس بهداشتی و سقف طبقه پایین نشت کند.
 2. نشت سقف همچنین می تواند در اثر ترکیدگی در در لوله های آب که به توالت و یا فلاش تانک وصل می شود ایجاد شود.
  نشتی آب ممکن است خارج از نقطه ای که لوله ها به هم متصل می شوند باشد، یا ممکن است از اتصالات رزوه ای بین لوله و شیر آلات باشد، شما میتوانید با لمس کردن و بازدید اتصالات بین شیر و لوله در صورت وجود نشتی متوجه شوید که این مشکل بر اثر شل شدن اتصالات رخ میدهد.
  اگر مشکل از این قسمت باشد، می توانید اتصالات را محکم کنید. در صورت عدم صفت شدن اتصالات، ممکن است مجبور شوید کل اتصالات را تعویض کنید. اطمینان حاصل کنید که قطعات شیر را به طور صحیح وصل و تعویض کنید.
 3. مکن است مشکلی از لوله های فاضلاب ایجاد شده باشد. نشت لوله فاضلابی موردی است که در سقف قابل رویت هست،
  در صورت نشتی از لوله فاضلاب یا سیفون میتوانید اتصالات را تعویض کرده و جایگزین کنید.
  بهترین جنس لوله استفاده از همان جنس قبلی جهت آبندی بهتر می باشد. لوله های فاضلاب بیشتر از جنس بوش فیت یا pvc فاضلابی و یا پلی اتیلن استفاده میشود.
  اگر نمی دانید چه کاری باید انجام دهید یا مشکل را چگونه رفع کنید، میتوانید با لوله کش خود تماس بگیرید.