تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه بدون تخریب نیازمند داشتن تجربه کاری بالا در کار نشت یابی  و استفاده از دستگاه های تشخیص ترکیدگی می باشد. چراکه نشتی لوله های  آب بسیار گول زننده می باشد.

تشخیص دقیق محل ترکیدگی لوله با دستگاه از دیر باز مورد توجه قرار گرفته است. چراکه انجام کار با دستگاه تشخیص باعث کمترین  تخریب در امر نشتی لوله و کاهش هزینه و زمان ترمیم خواهد شد.

اکنون می توانید برای تشخیص ترکیدگی لوله  آب و فاضلاب با دستگاه از شرکتهای  تاسیساتی کمک بگیرید.  هم اکنون می توانید به صورت 24 ساعته بدون تعطیلی با یک تماس تلفنی از ما خدمات دریافت کنید.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه صوتی

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه های صوتی بیشتر در لوله کشی آب که تحت فشار هستند مورد استفاده قرار می گیرد. و نسبت به جنس لوله ها  آهنی یا پلاستیکی موج دستگاه متفاوت می باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه صوتی

دستگاه صوتی آکوستیک بر اساس صدایی که از نشتی لوله ها به وجود می آید محل ترکیدگی را مشخص می کند.  این نشت یاب الکترونیکی با استفاده از مبدل می تواند صدای هر نشتی را در خط لوله شما تشخیص دهد.
مبدل می تواند صدا را انتخاب کرده و نویز نشت آب ناشی از نشت را تقویت کند. سطح تقویت بستگی به این دارد که نشتی چقدر بزرگ است.

اگر فقط یک نشتی کوچک وجود داشته باشد، ردیاب صدای ضعیف تر را تولید می کند. و در صورت وجود نشت بزرگتر، فرکانس بسیار بلندتر خواهد بود به این ترتیب آنها به شما کمک می کنند تا ترکیدگی لوله آب را پیدا کنید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه  تصویری

دستگاه نشت یاب تصویری از دقت بسیار بالایی برخوردار است. تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تصویری جهت نشت یابی لوله های آب و فاضلاب و کف حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه تصویری

این دستگاه با داشتن سنسور های حساس به  حرارت، اندازه دمای دیوار و کف را اندازه گیری کرده  و درنتیجه محل نشتی را به دقت مشخص می کند.
البته کار با این دستگاه نیازمند علم و تجربه کافی در این زمینه می باشد.، تا خطایی هنگام تشخیص رخ ندهد. چراکه یک تشخیص اشتباه می تواند موجب خسارت و تخریب شود. شما میتوانید جهت دریافت خدمات و برآورد هزینه جهت تشخیص با دستگاه نشت یاب آب تصویری با در ارتباط باشید.

چند نشانه ترکیدگی لوله آب

  • افزایش مبلغ در صورتحساب قبض آب
  •  جمع شدن آب در کف منزل یا حیاط
  •  لکه های آب در کف و سقف منزل
  • بوی ناخوشایند ناشی از سینک ، کابینت ، کمد و…
  •  شنیدن صدای چکه و نشتی آب
  •  نم زدگی (رطوبت) در سقف و دیوار
تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه