شکستگی لوله فاضلاب  ساختمان می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، که ما در این مقاله برای رفع نشتی لوله فاضلاب توکار برای شما عزیزان راهکارهایی برای ترمیم لوله آب  ارائه خواهیم داد.

برای جلوگیری از نشتی لوله آب هر چه سریعتر باید اقدامی صورت گیرد. چراکه نشتی آب میتواند باعث آسیب جدی به سیتسم لوله کشی ساختمان وارد کند. در صورتی که نشتی لوله آب پلاستیکی دارید، بهترین راه تماس با لوله کش هس.

اگر در لوله های فاضلاب ساختمان خود  نشتی مشاهده کرده اید بهتر است جهت جلوگیری از نشتی آب لوله های ساختمان خود اقدام کنید. تا مشکلات دیگرای برای ساختمان شما ایجاد نشود.

رفع نشتی لوله فاضلاب توکار

جلوگیری از نشتی آب لوله


اولین کاری که بعد از  مشاهده نشتی فاضلاب باید انجام دهید جلوگیری از نشتی آب لوله می باشد.  ابتدا آب های مصرفی را قطع کرده و محل نشتی را به درستی بررسی کنید تا دلیل نشتی مشخص شود.

اگر محل نشتی در داخل دیوار یا رایزر قرار گرفته  قسمتی از رایزر یا دیوار را تخریب کرده تا به لوله و محل شکستگی دسترسی کامل داشته باشید.
چنانچه نشتی در قسمت سقف زیر توالت سرویس بهداشتی یا حمام مشاهده می شود، می‌توانید سقف کاذب را اندازه کف دست سوراخ کرده محل نشتی رویت کنید.

بعد از  مشاهده قسمت که باعث نشتی آب فاضلاب می شود متوانید بر حسب سیستم لوله کشی، جنس لوله کشی که پلیکا یا چدن می باشد، اقدام به  تعمیر کنید در سیستم لوله کشی چدنی میتوانید از چسب چدن برای رفع نشتی لوله فاضلاب چدنی استفاده کنید. چنانچه لوله کشی شما پلیکا ( پلاستیک ) می باشد، از چسب های پی وی سی استفاده کنید.

رفع نشتی لوله آب پلاستیکی

رفع نشتی لوله آب پلاستیکی


لوله های آب پلاستیکی کار شده در ساختمان بیشتر به دلیل نامناسب بودن جنس لوله ها و یا نصب غیر استاندارد باعث شکستگی و نشتی می شود.
من قصد دارم راه حل های برای نشتی های جزئی و متوسط به شما ارائه دهم، تا بتوانید بدون نیاز به لوله کش نشتی لوله آب پلاستیکی را را رفع کنید.

اگر لوله پلیکا ساختمان بر اثر دریل زدن سوراخ شده ابتدا محل سوراخ را کنده و دسترسی کامل به دور لوله داشته باشید. بعد از تمیز کردن محل سوراخ شده اطراف آن را با استفاده از سمباده زایده های قسمت سوراخ را تمیز کنید.

ابتدا تکه از لوله پلیکا بر روی قسمت سوراخ شده امتده کنید. محل سوراخ و اطراف آن را باچسب پی وی سی آغشته کنید.  تیکه لوله پلیکا را بر روی چسب فشار دهید وبرای 5 دقیقه در این حالت نگدارید. تا چسب خشک شود.
این راه حل برای ساختمان های کم طبقه، کمتر از ۲ طبقه می باشد. در صورتی که تعداد طبقات شما بیش از ۲ طبقه می باشد. حتما باید از مواد خام برای رفع نشتی لوله آب پلاستیکی استفاده شود. تا در صورت گرفتگی و مسدود شدن لوله، فشار آب آب باعث از بین رفتن آب بندی نشود.

شما می توانید جهت  تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه  با ما تماس بگیرید.

تعمیر لوله پلیکا شکسته


قبل از هرگونه تعمیر لوله پلیکا شکسته ابتدا باید محل شکستگی را را کاملاً تمیز کرده و نحوه شکستگی اطلاع کامل داشته باشد. که به صورت عمودی یا افقی یا به وسیله ابزار سوراخ شده،  لوله پلیکا ساختمان بیشتر براثر نشست ساختمان دچار شکستگی می شود.

تعمیر شکستگی لوله پلیکا حتماً باید توسط چسب های پی وی سی فشار قوی و نیمه قوی ترمیم شود. ترمیم لوله پلاستیکی بسیار راحت آسان می باشد.
ابتدا محل شکستگی را کامل تمیز کرده و خشک کنید، قسمت شکستگی را با چسب پی وی سی پر کرده و با سیم مفتول یا بست کمری دور لوله را محکم ببندید. تا در مواقع فشار لوله قسمت آب بندی مقاوم باشد.

اگر ساختمان شما بیش از دو طبقه می باشد توصیه من استفاده از مواد خام برای تعمیر لوله پلیکای شکسته یا تعویض لوله می باشد. ما با کمترین هزینه می توانیم مشکل نشتی و  شکستگی لوله فاضلاب تو کار را رفع کنیم.