وجود نشتی آب که معمولاً خود را در ابتدا با نم در مقاطع مختلف خانه نشان می‌دهد، اگر به‌سرعت کنترل نشود، می‌تواند به یک بحران جدی و بسیار هزینه‌زا تبدیل شود.

دقیقاً به همین علت پیشنهاد می‌شود که در صورت مشاهده هر گونه نم، منشأ آن را جدی گرفته و در صدد تشخیص نشتی آب ساختمان و منشأ آن برآیید.
این کار کمک می‌کند تا در آینده نزدیک با یک تعمیرات بسیار سخت‌تر و هزینه‌زاتر مواجه نشوید. اما پرسش این است که اساساً چگونه باید تشخیص نشتی آب ساختمان را به انجام برسانیم و معمولاً منشأ چنین اتفاقی چیست؟

ترکیدگی لوله آب در ساختمان

هرچند نم مقطعی ممکن است به علل مختلفی رخ داده و بتوان با خشک نگه داشتن سطح یا تدابیری از این قسم راه‌حل‌هایی برای آن یافت اما نم‌های مداوم، دامنه‌دار و شدید، اساساً خبر از ترکیدگی لوله آب در ساختمان می‌دهند.

ترکیدگی لوله آب در ساختمان

در چنین موقعیتی ممکن است یافتن محل ترکیدگی ساده به نظر برسد اما واقعیت چیز دیگری است.در چنین مواردی صرفاً متخصصان این حیطه با داشتن ابزار مناسب و دقیق، می‌توانند محل واقعی ایجاد ترکیدگی را تشخیص دهند.
فراموش نکنید که تشخیص غلط در این مورد تا چه حد وقت‌گیر بوده و در کنار هدر دادن زمان و انرژی، منتهی به چه ضرر و زیان‌های مالی خواهد شد.
کندن جاهای مختلف خانه، بدون رسیدن به منشأ نشتی آب ساختمان، اصلاً اتفاق خوشایندی نیست.

دستگاه تشخیص نشتی آب ساختمان

افراد متخصص و مجرب به در اختیار داشتن دستگاه تشخیص نشتی آب ساختمان، آمادگی این را دارند تا شانس وقوع چنین اتفاق تلخی را به صفر برسانند.
این افراد با آمیزه‌ای از تجربه و کارکردهای مفید دستگاه تشخیص، در عمل می‌توانند با دقتی کمتر از چند ده سانتی‌متر، محل دقیق شکستگی و ایجاد نشتی را تشخیص دهند.

این افراد گویی با در دست داشتن نقشه گنج، می‌توانند ما را دقیقاً به محل مورد نظر برسانند. این یعنی ضمن صرفه‌جویی در وقت، انرژی و پول، نگرانی از بابت مشکلات آتی نخواهید داشت زیرا اساساً گاهاً نشتی از چند محل آغاز شده و برخی از آن‌ها صرفاً در مراحل ابتدایی خرابی هستند.
با یک وارسی دقیق و گسترده، تمام نواقص احتمالی شناسایی شده و یکبار برای همیشه رفع می‌شوند.

دستگاه تشخیص نشتی آب ساختمان

تشخیص نشتی فاضلاب ساختمان

نشتی آب به خودی خود می‌تواند مشکل‌زا بوده و در عمل یک بحران تلقی شود اما با وجود نشتی فاضلاب ساختمان، مشکلات دو چندان خواهد شد.
بدون تردید در برطرف کردن نشتی فاضلاب و یافتن محل وقوع آن باید نسبت به یافتن محل نشتی آب ساختمان، با سرعت بیشتری عمل کرد.

در کنار بوی نامطبوع و بسیاری دیگر از مشکلات ناشی از نشت فاضلاب، به طور معمول به‌خاطر ماهیت خاص طراحی خطوط لوله فاضلاب، این کار قدری سخت‌تر بوده و به تخصص و دقت بیشتری نیاز دارد.
لوله‌های فاضلاب بخاطر ماهیت خاصی که دارند، معمولاً از محل‌ها و زوایای خاصی از ساختمان عبور کرده‌اند و همین موضوع باعث شده تا یافتن محل نشتی در آن‌ها، قدری پیچیده و سخت‌تر باشد.
اما به هر حال معمولاً افرادی که تخصص و تجربه بالایی در یافتن محل نشتی آب ساختمان دارند، در این مورد نیز به‌خوبی عمل کرده و به‌سرعت شما را از شر مشکلات آتی رهایی می‌بخشند.