در گذشته اغلب مردم همزمان با پیدایش نم در یک محیط خاص، بر این باور بودند که تنها راه‌حل موجود تخریب سطح و اصلاح منشأ نم از این طریق است.
اما امروزه داستان به کلی فرق کرده است و در برخی شرایط، راه‌حل‌های جایگزین دیگری برای رفع نم وجود دارد.یکی از این روش‌ها رفع نم با تکنولوژی نانو است که می‌توان از آن برای اهداف مختلفی از جمله رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب یا رفع نم دیوار گچی استفاده کرد.

اما اصل موضوع این است که اساساً چگونه نم را بدون تخریب رفع کنیم؟ با ما همراه باشید تا پاسخی برای این پرسش پیدا کنیم؛ پاسخی مقرون به صرفه، مدرن و جالب.

چگونه نم را بدون تخریب رفع کنیم؟

مواد نانوتکنولوژی بخاطر ماهیت خاصی که ذرات سازنده آن‌ها دارد، در برابر عبور دادن آن بسیار مقاوم بوده و به همین علت در رفع نم کاربردی هستند.
اگر تابحال با ابزار یا حتی لباس‌های ساخته‌شده از مواد نانو مواجه شده باشید، بدون تردید نفوذناپذیری آن‌ها در برابر آب، شما را شگفت زده کرده است.

این قسم مواد بدون وجود هیچ منفذی برای عبور و نفوذ آب، نه اجازه ماندن آب روی سطح را داده نه آن را عبور می‌دهند.
با این وجود شما می‌توانید با استفاده از خمیر نانوی مرغوب و مناسبی که برای همین منظور بهینه‌سازی شده، برای پر کردن نقاط، خطوط و سطوح نشتی استفاده کنید.
به طور مثال اگر یک نشتی در خط کنج کاشی‌ها، منشأ ایجاد نم است، شما می‌توانید بدون نیاز بدون تخریب و با استفاده از پر کردن با همین خمیر، نشتی را متوقف کرده و در نتیجه رفع نم را ممکن سازید.

چگونه نم را بدون تخریب رفع کنیم؟

رفع نم دیوار گچی

تفاوتی ندارد که نم در چه محیطی ایجاد شده و چه سطحی را دچار آسیب کرده است، با در نظر برخی جزئیات، شما در هر شرایطی می‌توانید از مواد ساخته‌شده با تکنولوژی نانو، منافذ موجود را پر کنید.
البته در این مورد باید برخی ملاحظات خاص را در نظر گرفته و بسته به شدت نشت آب و نم ایجاد شده، از این مواد نانو تکنولوژی استفاده کنید. هرچند سهولت در اجرای و پیاده‌سازی مواد نانو برای رفع نم غیرقابل انکار است اما بهتر است در این مورد با افراد متخصص مشورت لازم را به عمل آورید.

رفع نم سرویس بهداشتی بدون تخریب

یکی از جاهایی که بخاطر خطاهای مرسوم در کاشی‌کاری یا پرداخت سطوح، طعمه نشتی آب و نم شدید خواهد شد، سرویس بهداشتی در منازل است.
در آپارتمان‌ها حتی کمترین نم‌ها در سرویس بهداشتی منجر به آسیب در دیوار و سقف همسایگان شده و این بسیار عذاب‌آور و هزینه‌زاست.

در این مورد تخریب بیش از حد تصور سخت خواهد بود به همین خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم با استفاده از خمیر نانو تکنولوژی و سایر تدابیر اندیشیده‌شده برای این مقصود، نشتی‌ها و منشأ نم را از بین ببرید. اینکه بتوانید بدون تخریب و با استفاده از این تکنولوژی رفع نم را عملی کنید، نه‌تنها از حیث هزینه برای شما بهتر است بلکه حتی از نظر دوام و طول عمر نیز، راه‌حل بهتری است.